Za kolik pořídíte novou Škodu Scala? A vyplatí se už v základní výbavě?

Mladoboleslavská automobilka je mezi motoristickými nadšenci známá především tím, že vyrábí vozy pro konzervativnější klientelu. Takoví zákaznici se zpravidla zakládají na praktických vlastnostech vozu. V případě Škody Scala je to však poprvé, co se škodovka rozhodla pohrát si trochu více s emocemi. Máme zde poměrně dynamický vzhled a stylovou záď, které dominuje okno vetknuté mezi koncová světla.

Základní výbava a důraz na bezpečnost

Novou škodovku si můžete pořídit ve dvou karosářských variantách, a to v té je klasické a hatchback. Nepochybujeme také o tom, že každého musí zaujmout už základní výbava, která je nezvykle bohatá. Ceny nové Škody Scala jsou přitom nastaveny velmi rozumně. Za základní motorizaci ve výbavě AMBITION zaplatíte 394 900 Kč. 

Ceny nové Škody Scala

A co v tomto základu tedy dostanete? Především je to kompletní led osvětlení, tedy přední svítilny, zadní světla i mlhovky. Elektricky stavitelná zrcátka disponují vyhříváním. Základ obsahuje také klimatizaci či tempomat. Základní konfigurace stojí na 16“ ocelových kolech.

Zajímavosti nové škodovky je nepochybně velmi viditelný důraz zejména na pokročilé bezpečnostní prvky. Ty se do moderních automobilů stále více prosazují a systémy jsou stále propracovanější. Ve škodovce tak najdete třeba: 

  • Asistent hlídání jízdního pruhu
  • Systém detekce chodců

Celkové bezpečnosti vozu přispívají rovněž kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech, které mají funkci nouzového brždění. Pohodlí a bezpečnost zároveň vám pak zajistí oblíbený asistent rozjezdu do kopce.

Nabízené motorizace

Každý řidič vám řekne, že auto dělá především motor. Jak je to tedy u škodovky v tomto případě? Škoda auto Scala lze pořídit ve třech benzínových variantách, kterými jsou 1.0 TSI (70 a 85 kW) a 1.5 TSI 110 kW. Dále je zde dieselový agregát 1.6 TDI 85 kW. Vůz lze pořídit také ve variantě pohonu na CNG, který může být pro řadu motoristů zajímavou alternativou.