Víte, jak vyhotovit kupní smlouvu na auto?

Plánujete prodej vašeho vozu? Máte představu, co všechno musí obsahovat kupní smlouva, abyste se vyhnuli nepříjemnostem? Neznalost zákona neomlouvá, proto využijte ověřených zdrojů a zjistěte si, jaké náležitosti v kupní smlouvě nesmí chybět. Laici a nováčci ve světě obchodu ocení, že na internetu si dokonce mohou stáhnout vzor, podle něhož lze efektivně postupovat nejen při prodeji vozidla, ale jakéhokoliv jiného předmětu.

Náležitosti kupní smlouvy

Kupní smlouva na auto není nikterak rozsáhlým dokumentem. Přesto musí zahrnovat jistá prohlášení a závazky týkající se smluvních stran. V prvé řadě je nezbytné zmínit celá jména, rodná čísla a bydliště prodávajícího i kupujícího subjektu. Další informace se týkají samotného předmětu kupní smlouvy, respektive typu a značky vozidla, jeho roku výroby, registrační značky, údajů o technickém stavu a datu poslední STK. Dále nesmí chybět záznam o počtu ujetých kilometrů nebo počtu klíčů, jež kupujícímu spolu s vozem předáváme. Část smlouvy se samozřejmě věnuje kupní ceně a způsobu, jakým bude částka uhrazena. Můžete rovněž uvést konkrétní opatření a podmínky, za kterých je možné od smlouvy odstoupit.

Po převzetí vozidla si pak nový majitel vyřídí zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, následně obdrží zelenou kartu, která je zásadním dokladem pro provoz automobilu na pozemní komunikaci. Dle uvážení si též může sjednat některá další pojištění prostřednictvím online systému a ušetřit si nemalé peníze za opravy nebo škody, jež sám způsobí.

Využijte výhod internetu

Občas se stává, že kupní smlouva neobsahuje všechny potřebné údaje, čímž se celý proces výrazně prodlužuje. Navíc můžete působit neseriózním dojmem, nebo být v podezření, že jste kupujícímu chtěli jistou informaci zamlčet. Prodáváte-li vozidlo známému, i v tomto případě buďte maximálně pečliví, víte přece, že pořádek dělá přátelé. Využijte výhod internetu, který vám umožňuje vyhotovit kupní smlouvu na „první dobrou“ a prodejte svůj dopravní prostředek bez zbytečných nedorozumění.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Odehnal

Komentáře nejsou povoleny.