Tipy na účinnou ochranu vozidel a nemovitostí poškozením, vloupáním i teplem

Zejména automobily jsou velmi náchylné k poškození, i když se jejich majitelé chovají obezřetně a opatrně. Časté poničení je viditelné nejen na karosérii, ale stejně často dochází k poškození skel. Speciální ochranné fólie jsou určeny nejen pro osobní vozidla, neboť jsou často využívány i u jiných dopravních prostředků. Nicméně svou roli hrají i při ochraně nemovitostí.

Široké možnosti ochrany majetku

Interiérové i exteriérové samolepicí fólie jsou vyráběny z polyesteru, polyuretanu a čirého nebo barevného vinylu. Výhodou je, že po instalaci nejsou vybrané typy fólií nijak viditelné. K tomu je však zásadním předpokladem odborná montáž. Ochranné fólie je samozřejmě třeba vybírat s ohledem na konkrétní povrch a také požadované vlastnosti:

· Ochrana proti poškrábání: Barevné nebo čiré fólie efektivně brání poškrábání nebo jinému poškození, což je žádoucí zejména v případě osobních vozidel.

· Ochrana proti vloupání: Čiré bezpečnostní fólie zajišťují účinnou ochranu před vloupáním, navíc i pojišťovny je běžně uznávají jako formu ochrany majetku.

· Ochrana proti přehřívání: Fólie jsou často jasnou volbou při požadavku na zamezení průniku tepelné energie do budov i dopravních prostředků. Absorpční fólie dokáže zablokovat až 58 % tepla a výrazně utlumit ostré sluneční paprsky, v případě inovativní keramické fólie je to až 93 % tepelné energie. Naopak v zimním období jsou nedocenitelné tepelně izolační fólie, které zamezí nežádoucím únikům tepla.

· Ochrana proti UV záření: Sluneční paprsky způsobují degradaci předmětů v interiéru budov i vozidel, proto nelze opomenout ani speciální UV fólie, které zpomalují proces stárnutí.

· Ochrana proti zvědavým pohledům: Někdy je nedocenitelná možnost vytvoření většího soukromí. Privátní fólie jsou sice neprůhledné, nicméně průsvitné.

Přesvědčte se o tom, že autofólie v Brně a jiných městech jsou snadno dostupné. Proč tedy nezlepšit užitné vlastnosti vašeho vozidla, například pomocí autoskel, tónování v Brně?