Dopřejte svému vozu luxusní obutí

Abyste pozvedli úroveň svého auta, nemusíte nutně investovat do celé jeho renovace. Klíčovou roli hrají pneumatiky a jejich obutí. Ze staršího auta drobnou úpravou uděláte zánovní vůz, stejně jako z pár let zajetého automobilu výstavní čtyřkolák. Stačí pouze investovat do nepatrných detailů, které přitom zcela změní ráz vozu.

disky

Hliníkové disky čili alu kola

Jednou z možností, jak vylepšit stávající fasádu vozidla, jsou alu kola. Dříve byly běžným standardem pouze nevzhledné ocelové disky, na které se později kupovaly ozdobné kryty. U některých zákazníků tento trend přetrvává a stále se spokojí s obyčejnými plastovými kryty. I tato výbava může být vkusná a dodat starému auto modernější nádech, jenže upevnění ozdobných krytů není příliš stabilní a mnoho z nich končí po nárazu do patníku či výmolu na silnici zakutálených někde u kraje silnice. Kryt na ocelový disk lze zajistit plastovými pásky, což příliš na estetice vozu nedodá. Proto se nabízí lepší řešení – vyměnit staré disky za novou, odlehčenou variantu v podobě hliníkových disků.

Označení alu kola si získaly právě hliníkové disky vyráběné ze slitiny hliníku a dalších lehkých kovů. Speciální výrobní postup umožňuje tvořit hliníkové disky v mnoha tvarových provedeních a stejně tak neomezuje možnostmi použít různé barvy. Díky tomu se dnes dají pořídit hliníkové disky na kola ve sportovním designu i uhlazené eleganci. S novými disky totiž vaše pneumatiky výrazně omládnou a nabydou atraktivního vzhledu, jenž se projeví na celkových křivkách vozidla.

alu kola

Pojďte si vybrat disky podle svých představ

Nakupovat online z pohodlí domova představuje rychlou a velmi komfortní službu, díky níž výrazně ušetříte čas a ve výsledku také finance. Jenže stále existuje řada druhů zboží, jež je lepší vidět a osahat si přímo osobně, pokud si nejste úplně jistí. V takovém případě se můžete obrátit např. na Alukola-obchod.cz, kde si můžete koupit alu kola přímo od dodavatele za nejnižší ceny na trhu. Mnoho variant čítá přes osm tisíc alu disků, ze kterých rozhodně vyberete ideální a zároveň cenově výhodnou variantu pro svého plechového miláčka. Levná doprava a okamžité dodání garantují rychlé obutí. Pomocí praktického konfigurátoru si navíc můžete přímo online otestovat výsledné spojení vašeho modelu vozu s vybraným vzorem.

Záleží pouze na vás, zda dáte přednost více paprskovým diskům, sáhnete po jednoduchém modelu anebo zvolíte extravagantní kombinaci tvaru i barvy. Kompletní informace zahrnující rozměry včetně možností využití v zimním, letním či celoročním čase dělá z přehledného e-shopu dokonalého rádce nejen pro volbu hliníkových disků na osobní automobily, ale též pro dodávky, karavany a obytné vozy. Na zimu nejsou zcela vhodné slitiny s leštěnou povrchovou úpravou, kterou může narušit agresivní sůl používána právě v zimních měsících na posyp silnic.

hliníkové disky

Prostor pro vaše dotazy

S výběrem nových hliníkových disků se mohou objevit nesrovnalosti a otázky. Proto je dobré investovat čas a nahlédnout do poradny, kde jsou popsány časté dotazy a zároveň zde naleznete technického rádce a stejně tak si můžete nechat zodpovědět vlastní dotaz.

Před nákupem alu kol je dobré si uvědomit, že montáž probíhá pouze v autorizovaných servisech a je potřeba všechny disky důkladně zkontrolovat, aby bylo možné vyloučit mechanické poškození. Proto jakmile obdržíte objednané disky, zkontrolujte si, že vám byla dodána správná velikost a odpovídající model. Důležité je svěřit montáž odborníkovi, který zvládne také prověřit balanc disků na vyvažovacím mechanismu.

Díky stylově i cenově různorodé nabídce najdete skvělá alu kola pro svůj vůz a konfigurátor pouze potvrdí váš ideální výběr. Otestujte, jaké varianty disků sluší vašemu automobilu nejvíce! Díky pokročilému nastavení vyberete správný rozměr a velikost stiskem tlačítka. Pak už jen záleží na vás, jakému výrobci, modelové řadě a provedení dáte přednost. Některé disky na kola jsou navíc v zajímavých akcích, čímž je cela maximálně atraktivní a přívětivá pro každého zákazníka. Luxus si zaslouží nejen nová či zánovní vozidla, ale také váš plechový miláček, který díky novým diskům najede další šťastné kilometry.