Test: nejlepší letní pneumatiky

Možná i vy máte dojem, že je úplně jedno, jestli na jaře přezujete ze zimních na letní gumy. Dovolte, abychom vás vyvedli z vašeho omylu a představili vám letní pneumatiky v jiném světle. Ony totiž mají velký vliv i na to, jakou budete mít spotřebu paliva, jaká bude vaše brzdná dráha a v neposlední řadě i na to, jak taková pneumatika určená pro letní období jezdí po silnici.

Letní, nebo zimní gumy?

V České republice není povinnost přecházet na letní pneumatiky úderem 1. dubna. Klidně si i nadále můžete jezdit na těch zimních, ovšem riskujete, že vaše brzdná dráha bude o 20 % vyšší, spotřebujete více paliva a váš jízdní komfort bude narušený větší hlučností pneu. A co je velmi podstatné, zimní pneumatiky oproti těm letním mají menší styčnou plochu s vozovkou – tedy nižší přilnavost. Proč pak toto všechno podstupovat, když na letních gumách si užijete jízdu výrazně lépe.

Kvalitní pneumatiky s výbornými jízdními vlastnostmi

Pojďme se společně podívat, na jakých letních pneumatikách vlastně můžete jezdit. Vybereme vám ty s nejlepšími jízdními vlastnostmi. Co třeba letní pneu Continental ContiEcoContact 3, která má nízkou spotřebu paliva, výborný handling i v mimořádných situacích, vysoký jízdní komfort i nízkou hlučnost? Nebo byste raději volili letní pneumatiku pro vozy střední třídy Continental ContiPremiumContact 5? Je totiž velmi ekonomická díky vysokému kilometrovému výkonu a snížení valivého odporu a nabízí mimořádně komfortní jízdu, kterou si opravdu užijete. Zároveň podává excelentní brzdný výkon na mokré i suché vozovce.

Do cíle cesty bezpečně a bez nehody

Ať už si vyberete jakoukoliv letní pneu, vždy mějte na paměti zároveň i bezpečnou jízdu. K ní neodmyslitelně patří i to, že si nastavíte určitou časovou rezervu, abyste se po silnici nemuseli honit s nervozitou, že nestihnete včas dojet do cíle své cesty. Dodržujte pitný režim a myslete i na to, že letní provoz je náročnější i na počet cyklistů, kterým se pak musíte v hustém provozu vyhýbat.