Prodejte auto dříve, než bude zase levnější

Čím je auto starší, tím nižší je jeho prodejní cena. A proto byste dlouho neměli otálet s rozhodnutím, zda starý vůz prodat a koupit si nový. Problémem je také to, když už jste si nový vůz koupili a se starým vozem nikdo nejezdí – tj. stojí před domem nebo v garáži, kde čeká na vhodného kupujícího. Problémem u prodeje vozu totiž je, že není tolik snadné najít kupujícího. A čím déle ho hledáte, tím nižší cena vašeho vozu je.

Kde najít kupujícího?

Pokud něco kupujete, obvykle se podíváte na internet. Stejně tak je to vhodné, když se rozhodnete prodávat. Může jít o různé bazary se speciálním zaměřením na vozidla či motorky, ale také skupiny na sociálních sítích, které vám toto mohou značně usnadnit. Ani tak se vám ale nemusí podařit kupujícího tak rychle, jak byste si představovali. A starý vůz začíná překážet. Jednou z možností je jít s cenou dolů, anebo se obrátit na profesionální prodejce.

Výkup vozidla

Řada autobazarů nabízí službu výkup motorek nebo automobilů za hotové nebo za slevu, pokud byste si u nich koupili nový vůz. Je dobré znát alespoň přibližnou cenu svého vozu, protože pak nebudete prodávat zbytečně pod cenou. Buďte si ale jistí, že autobazar vám nabídne cenu co možná nejnižší a pravděpodobně se na cenu, za kterou byste mohli sami prodat, nedostanete. Nicméně vás to bude stát méně práce.

Administrativu zařídí autobazar

U výkupu vozidel se o veškeré papírování postará kvalitní autobazar. Pokud takové služby nenabízí, možná se nejedná o korektní autobazar a v takovém případě byste měli být velice obezřetní. Vyplatí se ověřit si cenu vozidla a také služby a případnou provizi u alespoň dvou různých autobazarů. Pokud vám jeden nabízí výrazně nižší cenu a bez služeb navíc, asi u něj bude něco špatně. Pokud se vám něco nelíbí, nebojte se ozvat. I autobazary totiž mohou hýbat s nabídnutou cenou.