Počítače pro diagnostiku automobilů

Už dávno pryč je doba, kdy k opravě nového modelu automobilu stačilo zvednout kapotu motoru a zjistit, kde závada vězí, jen s použitím odborných znalostí a získaných zkušeností. Dnes sice také můžete kapotu zvednout, ale k diagnostice závady budete potřebovat součinnost počítače, případně notebooku s USB portem nebo pro starší adaptér s COM portem. Jestliže vám nevyhovují parametry moderních notebooků, možná bude pro vás tou pravou volbou zvolit si některý ze starších typů.

Vybíráme notebook: kterému dát přednost?

Rozhodujete se právě, který notebook si koupíte do své autoopravny, abyste diagnostiku aut mohli provádět? Ti, kteří mají s tímto již určitě zkušenosti, vědí, který notebook je pro danou práci vhodný a kterému se raději vyvarovat. Základem je, aby notebook disponoval operačním systémem Windows 7 Professional ve verzi 32bit, která je nutností pro komunikační VAG diagnostické kabely s podporou OBD. Výhodu samozřejmě bude, pokud bude notebook s menšími rozměry, protože se s ním lépe manipuluje uvnitř vozu. Na druhou stranu na monitoru notebooku s větším rozměrem úhlopříčky je vidět více ovládacích prvků programu VAG-COM, jehož pomocí se autodiagnostika provádí.

Odolné notebooky pro diagnostiku vozů

Při své práci automechanik většinou asi ocení notebook, který bude hlavně odolný s pevnou konstrukcí. K těm například patří také starší modely ThinkPad notebooků značky Lenovo. Sehnat je i v dnešní době není problém, pokud využijete internetové obchody nebo kamenné prodejny, které nabízejí repasovanou techniku. I jejich cena je více než příjemná – většinou se pohybuje od 4 do 8 tisíc korun, a to v závislosti na vybavení konkrétního modelu. Díky repasování lze koupit kvalitní levné pc a notebooky, které v mnohém předčí současné modely. Rozhodně stojí za to dát šanci staršímu modelu notebooku, jenž bude nadále dobře sloužit. Podívejte se například na www.LevnaPC.cz.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Odehnal

Komentáře nejsou povoleny.