Nepojízdný vůz ekologicky zlikvidujte. Je to vaše zákonná povinnost

Automobil je jen stroj. To si musí uvědomit každý majitel automobilu, který s ním jezdí denně do práce, který o něj pečuje se vší láskou a který investujte do případných oprav. I auto se může porouchat, pokazit, jednotlivé součástky se během každodenního používání opotřebovávají. V mnoha případech se vůz stane nepojízdným a je třeba investovat do jiného. Jenže je otázkou, co s nepojízdným starým vozem? Nemůžete ho přece nechat hnít na zahradě za domem. Tuto situaci řeší zákonná povinnost, která je kladená na každého majitele nepojízdného vozu, a sice vůz se musí ekologicky zlikvidovat. 

Ekologická likvidace automobilů je poslední fáze života vozu. V případě nepojízdnosti musí majitel automobilu vyhledat firmu, která se o likvidaci vozidla postará. Jak jsme zmínili, jedná se o zákonnou povinnost, nad kterou se nesmí jen mávnout rukou. 

Jak probíhá ekologická likvidace vozidel?

Likvidace vozidel probíhá jednoduše. Vůz se odtáhne do firmy, která si vůz následně převezme do svých rukou, do své péče (mnohé firmy si pro nepojízdné automobily jezdí samy). Poté dojde k likvidaci automobilu a majitel vozidla si následně přijde jen pro potvrzení o likvidaci vozu. 

Potvrzení je potřeba k dalšímu kroku, kterým je navštívení příslušného úřadu, kde dojde na základě potvrzení o likvidaci automobilu k odstranění automobilu z registru motorových vozidel. A tím je práce u konce, můžete si užívat nového vozidla – ať slouží dlouhá léta. 

Kde je možné ekologicky zlikvidovat vůz?

Ekologickou likvidaci vozidel provádí například ve Staříči mezi městy Ostrava a Frýdek-Místek. Zde se také nachází pneuservis, kde poradí nejen s výběrem pneumatik, ale také se postarají o kompletní výměnu obuvi u vašeho třeba zrovna nového automobilu. Pokud z okolí pocházíte a hledáte někoho, kdo se o likvidaci vozu postará či kdo obuje vašemu vozu kvalitní pneumatiky, nyní víte, kam vyrazit. 

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Odehnal

Komentáře nejsou povoleny.