Nosiče lyží a snowboardů pro milovníky zimních sportů

Krása zimní krajiny na horách je neopakovatelná. Výhledy do daleka, blyštivý sníh a správně připravená sjezdovka jsou tím správným adrenalinem, který nabíjí člověka pozitivním energií. Takto strávený volný čas patří mezi odpočinkové aktivity, jež dají zapomenout na starosti všedních dnů. Než se však na hory za zimními radovánkami vypravíte, je nutné se na cestu připravit. Třeba i tím, že si pořídíte nosiče lyží a snowboardů, bez nichž se cesta za sportováním neobejde.

nosiče snowboardů

Nosiče lyží

Sice si můžete na horách vypůjčit kompletní lyžařské vybavení, ale není nad to, když si člověk přiveze s sebou vlastní, které má již vyzkoušené, a dobře se mu na něm jezdí. K přepravě lyží na hory je nutné mít automobil správně vybavený. Nosiče lyží jsou potřebným doplňkem, který pomůže lyže přepravit. A nyní je právě ten vhodný čas k jejich nákupu.

Možná vás po příchodu do kamenného obchodu nebo při výběru v katalogu e-shopu napadne, které nosiče lyží budou pro vás vhodnější – magnetické, nebo vysouvací. Záleží na tom, čemu dáváte přednost. Pravdou ovšem je, že jste-li menší postavy a máte problém dohlédnout na střechu svého SUV nebo off-roadu, pak byste měli volit vysouvací nosiče lyží. Jsou velice praktické, protože je lze vysunout mimo vozidlo, umístit na ně lyže a opět zasunout. Nosiče lyží jsou k dispozici ve variantách pro jeden až osm párů lyží. Vybere si mezi nimi i jednotlivec stejně jako parta přátel.

Nosiče snowboardů

Pro výrobu nosiče snowboardů se v současné době používá lehké aluminium. Jeho pevná konstrukce nenechá nikoho na pochybách, že je dostatečně odolná, aby vydržela sloužit po dlouhou dobu. Obvykle se nosiče vyrábějí pro dva až čtyři snowboardy. Pokud se rozhodnete pro magnetické nosiče snowboardů, nemusíte mít na svém automobilu žádné příčníky, protože nosič namontujete přímo na střechu vozu pomocí magnetu. Je to jednoduché a praktické řešení.