Nepostradatelný pomocník každého zemědělce: traktor Zetor

Zemědělská produkce je v našich zeměpisných šířkách velmi zakořeněná, stejně tak velmi daleko sahá tradice a obliba traktorů značky Zetor. Je až s podivem, jak dobře mohou v současné široké konkurenci staré traktory obstát a dostát stále se zvyšujícím nárokům větších i menších zemědělců a farmářů.

Jedná se zkrátka o poměrně spolehlivé pomocníky, které se těší velmi dobré pověsti rovněž za našimi hranicemi. Výsledkem toho je, že značka Zetor má v současné době obchodní zastoupení v mnoha zemích, mimo jiné v Německu, ve Francii, ve Spojených státech a dalších.

Spolehlivost a snadno dostupné náhradní díly

Nutno však připomenout, že i traktory Zetor postupem času samozřejmě kromě pravidelné údržby vyžadují nezbytné opravy a výměnu náhradních dílů, které rychleji podléhají opotřebení. Zejména v případě starších modelů je možnost opatřit si náhradní díly levně opravdu nedocenitelná a zásadně tak zlepšuje a usnadňuje údržbu a servis traktorů, které už dávno nejsou k dostání. To vše samozřejmě svépomocí, s minimem finančních nákladů. Není se tedy čemu divit, že mnoho zemědělců nedá na traktory Zetor dopustit ani v široké konkurenci dalších výrobců, kteří pronikli na český trh, ale jejichž opravy a servis mohou být poměrně nákladnou záležitostí.

Dlouhá tradice prověřené značky Zetor

Počátky značky Zetor sahají až do roku 1945, kdy byl na trh uveden první model. Při troše štěstí můžete i dnes vidět někde na poli nebo u stodoly tento traktor, ze kterého se stal skutečný průkopník. Jak je to vůbec možné? Nebylo to dáno pouze omezenou nabídkou. V tomto případě sehrála důležitou roli rovněž kvalitní a robustní konstrukce. Další pozitivum mnozí uživatelé spatřují v dobré dostupnosti náhradních dílů vhodných právě pro traktory této značky. Takové díly nabízí například společnost Nekvinda – Zemědělská technika, a. s.