Letní SUV pneumatiky 215/65 R16 – Barum Bravuris 4×4, Pirelli Scorpion VERDE a ty další

Letní sezóna se nezadržitelně blíží a s ní přichází otázka, do čeho na léto přezout. S rozhodováním by vám měl pomoci i malý přehled toho nejlepšího, co současný trh nabízí s krátkým hodnocením.

Top 6 letních pneu 215/65 R16 pro SUV

Letní SUV pneumatiky 215/65 R16, vybrané pro tohle malé srovnání, patří mezi  nejprodávanější letní offroad, SUV a 4×4 pneu s rozměrem 215/65 R16, takže vybrat by si měl opravdu každý. Mezi nejžádanějšími najdete letní pneumatiky značky Firestone, Pirelli, Cooper, Barum, Goodyear i Nokian Line SUV, kromě výrobce je ale při rozhodování a výběru důležité znát technické a jízdní vlastnosti konkrétních letních pneu.

Goodyear EfficientGgrip SUV

Nové pneumatiky Goodyear EfficientGrip SUV mají vynikající brzdné vlastnosti na suché i mokré vozovce, jsou dobře ovladatelné a díky skvělému valivému odporu poskytují vynikající kilometrový výkon, životnost a sníženou spotřebu paliva. Pneumatiky mají čtyři široké obvodové drážky pro rychlý odtok vody, tím brání vzniku aquaplaningu. Dobře drží v zatáčkách. Můžete počítat i s nižšími hodnotami emisí. Výborná kvalita za rozumnou cenu.

Pirelli Scorpion VERDE

Pneumatika Pirelli Scorpion Verde momentálně patří na špičku své kategorie. Pevné vnější rameno umožňuje výborný boční záběr i na mokré vozovce, čtyři široké obvodové drážky zabraňují vzniku aquaplaningu rychlým odvedením vody od kol.  S pneumatikami Pirelli Scorpion Verde také snížíte spotřebu paliva.

Cooper Zeon 4XS Sport

Nová generace pneumatik amerického výrobce splňuje nejpřísnější kritéria legislativy EU, jako je nízká hladina hluku, nižší valivý odpor a tím i nižší spotřeba paliva a šetrnost k životnímu prostředí. Letní SUV pneumatiky Cooper Zeon 4XS Sport má asymetrický dezén a ochranné žebro proti poškození disku.

Nokian Line SUV

Na mokrém povrchu vyniká výbornou přilnavostí a značnou odolností proti poškození a proražení, což zaručuje o dost bezpečnější jízdu. Majitelé SUV ocení, tichý chod, a tím pádem komfortní a pohodlnou jízdu, možnost využití i v terénu a fakt, že zvládají i větší zátěž. Zajímavá je i nízká cena letních pneu Nokian Line SUV.

Barum Bravuris 4×4

Krátká brzdná dráha na mokré i suché vozovce, vysoký kilometrový výkon, dlouhá životnost díky rovnoměrně rozloženému kontaktnímu tlaku, tichá jízda, to všechno jsou vlastnosti letních 4×4 pneu Barum Bravuris. Pneumatiky určené pro automobily s pohonem všech čtyř kol a SUV zajisťují skvělý brzdný výkon, boční vedení a dobrý záběr při řízení v lehkém terénu.

Firestone Destination HP

Poslední ze šestice letních SUV a offroad pneumatik je Firestone Destination HP. Nabízí až o 35 % vyšší životnost, dezén je navržen s ohledem na maximální ovladatelnost a bezpečí a to i v zatáčkách. Má dobrou přilnavost v mokru, v poměru k ceně ale už nedosahuje tak výrazných kvalit.

Zdroj: Pneumatiky.cz