Kupujete auto z autobazaru? Nenechte se oklamat!

Při koupi nového automobilu máte jistotu, že je v bezvadném technickém stavu, neboť prošlo pouze rukama profesionálů z výrobní linky. Takový vůz vás samozřejmě vyjde finančně dráž než ojetina z autobazaru, která má určitý počet najetých kilometrů a individuální historii vzhledem k péči, kterou jí věnoval předchozí majitel.

Trh s ojetými vozidly je velmi rozšířen z hlediska finančních výhod a také nabízí celou škálu žádaných typů a značek automobilů. Rozhodnete-li se využít těchto služeb, vždy podstupujete nemalé riziko týkající se informací o stavu a minulosti vozidla. Bohužel není výjimkou, že poskytovaná auta jsou představována v lepším světle a zájemce je klamán s cílem přesvědčit jej o výhodné koupi. Autobazary sice procházejí řadou kontrol, všechny podvody však nelze odhalit nebo dokázat.

Asociace obchodu s ojetými vozidly je na vaší straně

Naštěstí i v tomto oboru existují lidé, kterým záleží na prostředí v oblastech obchodu s ojetými vozidly. Hlavní náplní jejich činnosti je sdružování společností významně působících na trhu a výrazně se podílet na zlepšení podmínek spjatých s prodejem starších dopravních prostředků.

Asociace obchodu s ojetými automobily se efektivně snaží zamezit lživým informacím o stavu tachometru, prodělaných autohaváriích nebo zkreslené servisní historii. Na podkladě dlouholetých zkušeností podnikají členové asociace kroky zvyšující profesionalizaci trhu s ojetými vozy, kde se mimo jiné zasazují o celkové zlepšení financování a pojištění tohoto typu zboží. Podporují legislativní změny, dbají o tvorbu etických norem a pořádají vzdělávací aktivity.

Vyhněte se potížím

Zmíněná asociace se potýká s neuvěřitelnými příběhy o prodeji odcizených vozidel nebo jejich omlazování. Poskytuje cenné rady a zkušenosti, jak se vyhnout zásadním omylům či potížím a zveřejňuje zajímavé průzkumy prostřednictvím médií. Buďte obezřetní, aby autobazar neoklamal i vás! Bohužel se stále najdou takoví vynalézavci, kteří svým neférovým jednáním kazí pověst i seriózním bazarům poskytujícím maximální kvalitu, špičkový servis a opravdu prověřená vozidla.