K čemu slouží autodoplňky?

Automobil je běžnou součástí rodin. Z aktuálních průzkumů vyplývá, že každá druhá domácnost má v garáži minimálně dva automobily. Co je na tom pravdy, ví asi jen málokdo, ostatně jisté je, že automobily se staly součástí našich rodin a bez nich bychom byli v mnohých případech doslova “nahraní”. Jelikož automobil není levná záležitost, mnozí lidé se snaží o to, aby byl automobil v co nejlepším stavu. Proto investují do autodoplňků. Víte však, co je jejich hlavní funkce, k čemu opravdu slouží?

autokoberceNěkdo kupuje autodoplňky proto, že chtějí svůj vůz zvelebit, zkrášlit. Jiní lidé však kupují automobil z toho důvodu, že chtějí svůj vůz ochránit. Druhá skupina má o tom, k čemu autodoplňky, jasno a má pravdu. Autodoplňky skutečně slouží zejména k ochranným účelům, neinvestuje se do nich jen proto, že zkrášlují automobil.

Samozřejmě je autodoplňků dnes tolik, že je můžeme rozdělit na dvě skupiny, a sice na autodoplňky, které mají spíše ochrannou funkci, a na autodoplňky, které mají spíš zkrášlující funkci.

Ochranné autodoplňky

Ochranných autodoplňků je celá řada. Nejčastěji se investuje do van do kufru, které chrání zavazadlový prostor vozidla. Vany do kufru ocení zejména řidiči, kteří velice často převáží v zavazadlovém prostoru těžký a ostrý náklad. K dalším autodoplňkům, jež se pyšní zejména ochrannou funkcí, patří například prahové lišty nebo lišty na nárazník.

Zkrášlující autodoplňky

Ke zkrášlujícím autodoplňkům je možné zařadit například loketní opěrky, které řidiči milují proto, že zvyšují pohodlí při krátké i při dlouhé cestě. Vyplatí se do nich investovat zejména tehdy, kdy často jezdíte na dlouhé trasy. Komfort je s nimi skutečně vyšší. Loketní opěrky však nejsou jedinými autodoplňky, které je možné zařadit do spíše zkrášlující kategorie. Řadí se k nim také autokoberce, které sice chrání podlahu vozu, ale spíše zvelebují interiér vozidla.