Jak se vyhnout pokutě při cestách v zahraničí?

Stále oblíbenější jsou cesty do zahraničí. Lidé dnes jezdí na takzvané road tripy, tedy že jezdí neustále z místa na místo a během jednoho týdne tak uvidí i čtyři státy. Jenže cestování v zahraničí osobním automobilem má své úskalí. I při cestování v zahraničí můžete dostat pokutu stejně velkou jako v Česku, proto si dávejte pozor na několik věcí. 

bezpečnostní značky

Zejména je třeba upozornit na to, že než nasednete do vozidla, ujistěte se, že všechno funguje tak, jak má. Kontrola před jízdou vás může ušetřit mnoha nepříjemností. A také se informujte o dopravních předpisech a nařízeních v zemích, do nichž pojedete. Ne všude to funguje stejně jako v České republice, v některých zemích jsou jinak nastavené maximální povolené rychlosti nebo třeba je stanovená jiná hranice alkoholu v krvi. 

Abyste se vyhnuli nemalým pokutám, které vám mohou policisté udělit společně se strženými body, víme, na co konkrétního si dát hlavně pozor. 

Informujte se o rychlostních limitech v dané zemi

Jak jsme zmínili, je třeba se informovat o rychlostních limitech v zemi, do které jedete. Taktéž jsme zmínili, že to není všude stejné jako na českých silničních komunikacích. Například v Rakousku je to trochu jinak při jízdě mimo obce a města. 

V souvislosti s tím se také informujte o tom, v jakých zemích je třeba svítit světly po celý den. Opět to všude není stejné jako u nás, světly se neustále musí svítit například v Itálii, na Slovensku, také v Polsku nebo v Bulharsku a v Chorvatsku jen od října do března. 

Značky se musí respektovat všude

Co je však stejné ve všech zemích na světě, je dopravní značení, bezpečnostní značky, výstražné značky a podobně. Zákaz zastavení nebo výstražné cedule se musí respektovat opravdu všude, nezávisle na tom, v jaké zemi se budete nacházet. I za nerespektování dopravního značení vám hrozí pokuta, myslete na to.