Montáž svodidel se specialisty

Na silnicích a mostech lze zaregistrovat mnohé druhy svodidel, které musí dostatečně obstát i při těžkých nárazových zkouškách. Nejčastěji se setkáte s mostními, ocelovými, betonovými, dřevoocelovými a dočasnými modely.

svodidla

Spolehlivé dodávky a instalace svodidel

Svodidla se potřebují nejen na nových silničních úsecích, ale nevyhnete se neustálým opravám a výměnám. Údržby se nejčastěji provádí po dopravních nehodách, ale také v případech, kdy se od svodidel očekává zvýšený stupeň zadržení. Je dobré se zaměřit na montáž svodidel od ověřené firmy, kde už mají za sebou roky zkušeností a disponují odborníky, kteří si poradí nejen s instalací, ale také s výběrem správného druhu. K velkým plusům patří, když firma vlastní své strojní a technické vybavení, takže nic nebrání ve včasné realizaci. Svodidlové systémy se připraví tak, jak vyžaduje zákazník a dodrží se požadavky na různé stupně zádržnosti.

Svodidla pro různé uzavírky

Moderní svodidlové systémy seženete v jednostranném, oboustranném a mostním provedení, a to s úrovní zadržení H2 a H3. V porovnání s jinými systémy se montují snadněji, jsou lehčí, tím pádem i cenově levnější.

Mnohdy dochází k dočasným uzavírkám nebo k zajištění bezpečnost dopravy během práce na silnicích. Pro tyto účely se používají dočasná svodidla, která mají za úkol zabránit srážkám s protijedoucími auty, opuštění silnice a obstarají i ochranu zde pracujících lidí. Dočasná mobilní svodidla si můžete koupit i pronajmout. Plně vám nahradí dočasné dopravní značení, hlavně na dálničních úsecích. Ocelovo-betonové modely splňují všechny technické požadavky. K výhodám patří systém se zástrčným a zasouvacím koncem, kdy se nemusí nic šroubovat, jak je tomu například u betonových variant. Pokud půjde o provedení v tenké šířce, mnohdy se zabrání odření zrcátek a dalších bočních částí.