Co dělat, pokud potřebujeme rychle odbourat zbytkový alkohol

Byli jste včera na bláznivém večírku, kde se hodně pilo a kde se také hodně jedlo? Najednou však potřebujete někam odjet, ale není v blízkosti nikdo, koho byste mohli požádat o odvoz? Holt budete muset řídit sami, ale jak co nejrychleji odbourat zbytkový alkohol, který se v těle nachází po včerejším mejdanu? I když by si člověk řekl, že je to velmi náročné, není to tak náročné, jak se zdá. Odbourat alkohol v krvi je lehčí, než jste si mysleli.

rychlost odbourávání alkoholu

Voda s citronem je záchrana

Pokud potřebujete urychlit odbourávání alkoholu, doporučujeme pít vodu s citronem. Dodržíte pitný režim, navíc do těla dostanete vitamin C, a to je to, co skutečně potřebujete a co vám doopravdy vyžene zbytkový alkohol z těla. Největším problémem při pití alkoholu je následná dehydratace. Dochází ke ztrátě vody z buněk i z krevního řečiště. Je tedy nutné po jakékoli probděné noci plné alkoholu dodat pitný režim do těla, vitamin C poskytne tělu minerály, které zlepší a urychlí vylučování toxinů z těla. 

Jelikož je skutečně nutné tělo hydratovat, můžete zkusit třeba Alcohol Killer, což je nápoj, jenž dokáže zvýšit rychlost odbourávání alkoholu v krvi až o čtyřicet procent. 

Nezanedbávejte jídlo

Abyste dostali alkohol z těla, je třeba i jíst. Zejména zelenina pomůže metabolismu jater se dát zase rychle do kupy. Pokud bychom měli být konkrétní, doporučujeme konzumaci hlavně chřestu, jehož skvělou schopností je chránit jaterní buňky po požití alkoholu. Navíc poskytuje živiny, které zlepší funkci enzymů, a zmírní účinky kocoviny. 

Vhodné je také ovoce, zmínili jsme již citron plný vitaminu C. S alkoholem v krvi vám však také pomůže pomelo, které navíc zabrání bolavé kocovině. 

Zacvičte si

I když to zní možná směšně, přesto doporučujeme, abyste si zacvičili. Při cvičení se totiž zrychluje dýchání a zvyšuje se tím pádem i hladina kyslíku v krvi. To zrychluje metabolismus a očisťuje ho od alkoholu, který v něm ještě sídlí.