Jak se sbalit na týden na motorce

Chystáte se na dovolenou na mašině a už se nemůžete dočkat, až budete daleko od domova i běžných starostí? Ještě, než nastartujete, se podívejte na přehled věcí, které budete na týden potřebovat. 

Štěstí přeje připraveným

Samozřejmě si s sebou nemusíte brát nic a spoléhat na štěstí. Většinou se ale hodí pár bezpečnostních prvků, pár praktických předmětů i klasické věci denní potřeby, které máme tendence doma zapomínat. Samozřejmostí jsou vhodná zavazadla na motorku, kam se vejde vše potřebné. Pokud jste muž a vezete dámu, je nejvyšší čas na dámské moto oblečení. Bezpečnost je na prvním místě. 

Něco pro strýčka příhodu

Na týdenní výjezd si s sebou většinou bereme i kousek z potřeb, kdybychom potřebovali na mašině něco opravit. Opravná sada pneumatik vás může zachránit od dlouhých hodin čekání na záchranu v opuštěné krajině. Samozřejmostí je běžně používané nářadí. Náhradní pojistky z každého typu, které na mašině máte, se vám také mohou hodit. Lékárnička a léky, které běžně užíváte – ty také doma nezapomeňte. 

Klasika, bez které se nikam nejede

Pro cestu za hranice naší země si přichystejte tašku na doklady. Řidičák, občanku, pas, zelenou kartu, pojištění, ale také alespoň trochu peněz v měně, kam se chystáte. Může se stát, že bude platební terminál na chvíli mimo provoz a vy budete bez peněz. Papírové peníze se prostě hodí vždy. Kopii všech dokumentů si vložte do přihrádky v mašině, abyste měli zálohu, kdyby vám odcizili doklady. 

Elektronika – nic nového

Mobil a profi foťák, ale také navigace potřebují šťávu. Proto si nezapomeňte přibalit příslušné nabíječky a pravidelně přístroje nabíjet. Můžete si přibalit i power banku. Záleží, jak velké máte kufry. 

Týden na motorce, to zní lákavě. Když se ale balíme na cestu, tento fakt má trochu hořkosladkou příchuť. Kolik oblečení vlastně potřebujeme? Doporučují se tři trika – vždy si přeci můžete vyprat. Dostatek spodního prádla a teplejší variantu. Nezapomeňte na oděv na spaní. A náhradní obuv. Toť vše. Nic víc stejně neuvezete.