Hlavní důvody, proč se vyplatí srovnání havarijního pojištění

Pořídili jste si nové, případně zánovní auto a máte o něj strach? Samozřejmě, aby ne! Vždyť má vozidlo jistě vcelku solidní hodnotu. Možná si říkáte, že by mělo postačit tradiční pojištění odpovědnosti z provozu vozidla označované také jako povinné ručení. Nemáte pravdu. Povinné ručení skutečně dokáže do jisté míry ochránit vaše finance vložené do nového vozu, nicméně v případě nehody se vám vrátí jen zlomek peněz, mnohdy vůbec nic. Havarijní pojistka je tedy nezbytností. Pokud vám tento důvod připadá jako poměrně nedůležitý, nepřestávejte číst. V tomto článku totiž uvedeme hlavních důvodů pro pořízení havarijního pojištění hned několik.

Komplexní pojistka pro jakékoli havárie

Prvním důvodem pro pořízení havarijního pojištění je bezesporu jeho komplexní pojetí. V případě nehody můžete prostřednictvím peněz z pojistky pokrýt většinu škody, případně celou škodní událost. Pojistka se vztahuje jak na škody způsobené na majetku, tak i na zdraví účastníků dopravní nehody. Dokonce i v případě živelních událostí dochází k tomu, že jsou vyplacené peníze.

Ochrana před vandalismem a odcizením vozu

Už při srovnání havarijního pojištění zjistíte, že obsahuje také ochranu pro případ vandalismu. Nikdy nevíte, kdy bude vaše auto obětí nějakého vandalského činu. Nejčastěji se jedná o jeho rozbité součásti, poškozený lak, případně uražené zpětné zrcátko. Dojít může i k odcizení vybavení auta, případně kompletně celého vozu. S havarijní pojistkou budete mít jistotu, že se vám případně alespoň vrátí vynaložené finanční prostředky.  

Pojistka čelního skla a dalších části vozu

Už jste si vybrali povinné ručení třeba na https://www.xxlcredit.cz/povinne-ruceni/? Pak jste možná zjistili, že třeba takové pojištění předního skla součástí tohoto finančního produktu není. U havarijního pojištění si můžete být jistí tím, že vaše přední sklo, případně i skla ostatní budou pojištěné. Možná se to nezdá, ale poškození těchto částí automobilu je vcelku frekventovanou záležitostí. Stačí jen kousek malého kamínku ze štěrku na cestě a neštěstí je na světě.  

Nedocenitelné asistenční služby

Když si sjednáváte hypotéku, klasickou půjčku, nebo třeba právě havarijní pojištění, díváte se nejen na cenu, ale i na všechno, co je v produktu zahrnuto. U havarijního pojištění si dejte pozor na přítomnost asistenčních služeb. Optimální je varianta pojistky all inclusive, když budete mít v ceně i přistavení náhradního vozu. V momentu, kdy budete mít nehodu, se o vás zkrátka postarají od A až po Z. Dostanete náhradní vůz a vaše stávající pokažené vozidlo bude opraveno. Po absolvování cesty si pak auta vyměníte a budete mít vystaráno. Výbornou volbou jsou tyto asistenční služby hlavně při cestě na dovolenou.