Motokros není nic levného. Co k tomuto sportu potřebujete?

Zvažujete, že začnete vykonávat nějaký sport? Ale tradiční sporty v podobě fotbalu nebo hokeje nejsou pro vás? Doporučujeme to vyzkoušet třeba s motokrosem, což je skvělý sport, jenž si zamilují dokonce i ženy. Motokros se řadí bohužel k více nebezpečným sportům, je plný adrenalinu a napětí, ovšem to je právě to lákadlo, co lidi k tomuto sportu táhne. Co je však na druhou stranu odrazuje, jsou velmi vysoké počáteční náklady, které se s motokrosem pojí. Ne každý má dostatek financí na to, aby si tento sport mohl dovolit.

První položkou na seznamu je rozhodně motokrosová motorka, kterou nekoupíte za pár tisíc ani za pár stovek korun. U motokrosové motorky se zaměřujte na kvalitu, nikoli na cenu. Kupovat příliš levnou motorku od neznámého prodejce je risk sám o sobě, který se vám při takto nebezpečném sportu rozhodně nemusí vyplatit.

Motorka samozřejmě není jedinou položkou na seznamu věcí, do kterých je nutné investovat, pokud chcete jezdit motokros.

Kvalitní přilba je víc než důležitá

Investovat musíte také do chráničů na motorku, které mohou minimalizovat následky při případném pádu. Zatímco někteří lidé se zaměřují na cenu, při výběru chráničů na motocykl se musíte zaměřit zejména na kvalitu. Nechcete přece, aby vám chrániče vypověděli službu už při najetí na hrbol.

Součástí chráničů je samozřejmě přilba na motokros, která chrání to nejdůležitější, a sice hlavu. Zde je kvalita opravdu důležitá, klidně si za kvalitnější přilbu připlaťte. Nebudete později litovat.

Motokrosové oblečení je také nutnost

Už jste viděli motokrosového závodníka, který by jezdil v teplácích? Tepláky ani mikina se zkrátka pro motokros nehodí, proto raději investujte do kvalitního motokrosového oblečení skládajícího se z motokrosových rukavic, z dresu a dalšího oblečení. Na motokrosové boty taktéž nezapomínejte.