Při cestě na dovolenou v tuzemsku i do zahraničí můžete potřebovat asistenční služby

Co si představíte, když se řekne dovolená? Jsou to pláže u moře a koupání, nebo spíše horské masivy a hřebenové túry? Obojí má něco do sebe a každý si většinu vybírá to míst k trávení svého volna, kde se cítí nejlépe. Při cestě na dovolenou vlastním vozidlem je však třeba myslet i na kvalitní asistenční služby. Nikdy nevíte, co nepříjemného se může přihodit.

ubytování Cheb

K čemu jsou dobré asistenční služby

Ať cestujete k italským plážím nebo třeba na chaty Cheb, dobré pojištění vozidla je základem. Významnou roli zde sehrávají asistenční služby, které s vámi spolupracují tehdy, když dojde k pojistné události. A tou nemusí být jen dopravní nehoda. Úplně postačí, když se pokazí něco v motoru, a vaše vozidlo zůstane nepojízdné na půli cesty mezi vaším domovem a cílovou destinací. Co teď? Nepříjemné je to zejména v zahraničí kvůli jazykové bariéře. Každý není natolik dobře jazykově vybavený, aby se všude domluvil.

Každá pojišťovna má jiné podmínky

Než sjednáte havarijní pojištění svého automobilu, není na škodu si projít nabídku jednotlivých pojišťoven a seznámit se i s jejich všeobecnými pojistnými podmínkami. Určitě byste i měli v první řadě zjistit, jestli je v pojištění zahrnuta i asistenční služba jak pro případ dopravní nehody, tak i pro případ poruchy. U některých pojišťoven je toto k dispozici až u dražších variant pojištění a nikoliv v základu. Pak by vás ubytování Cheb vyšlo podstatně dráž, když byste si museli třeba hradit odtah svého vozidla do autoservisu.

Limity na odtah v tuzemsku a v zahraničí

Nejvíce asi řidiči řeší odtah vozidla v případě poruchy. Není to levná záležitost, proto se oplatí na to myslet při sjednávání pojištění auta. Limity se mohou lišit podle vybrané pojišťovny a také podle toho, jestli se jedná o odtah na území České republiky nebo v zahraničí.