Na brněnském Autosalonu 2011 bylo voleno nejvhodnější auto pro ženy

V červnu proběhl v moravské metropoli – Brně – veletrh, který určitě potěšil všechny milovníky motorismu. Zájem byl o tento 10. jubilejní ročník obrovský.

Celý veletrh se může pyšnit zajímavými údaji. Navštívilo ho na 100 000 milovníků automobilů z celkem 11 zemí světa. Oči návštěvníků těšilo celkem 210 vystavovatelů, kteří předváděli plody své práce. Zajímavostí a zpestřením byla však soutěž o „ženské auto“, tedy vozidlo, které splní i největší nároky dam. A která značka tedy obdržela titul „Lady car“?

Maximální bezpečnost v kombinaci s praktičností

Koncept soutěže byl postaven na hodnocení poroty, která sestávala samozřejmě ze samých žen. Jak se později nechala slyšet, hlavními požadavky byla maximální míra bezpečnosti a praktičnost, tedy příjemné rozměry, s nimiž je možné bez problémů zaparkovat. Důležitým kritériem byla i velikost zavazadlového prostoru. Pokud byl nedostatečný, auto bylo ženskou porotou zcela odepsáno.

A vítězem se stává…

Vítězem se stal automobil značky Hyundai ix35. Ten většinu poroty naprosto okouzlil, jeho pozice favorita byla vyzdvihována již od počátku soutěže. Porotkyně ocenily nejen splnění preferovaných parametrů, ale také skutečnost, že i cena za vůz je rozhodně příjemným překvapením a v přijatelných mezích.

I když se může zdát, že automobilový veletrh je čistě pánskou záležitostí, zájem o tuto soutěž tuto představu zcela vyvrátil.