Jak vybrat chiptuningovou společnost? Poradíme vám!

Chiptuning nabízí moderní způsob, jak zvýšit výkon motoru bez sebemenších konstrukčních zásahů. Jak ovšem poznat spolehlivou společnost zabývající se chiptuningem? Napoví vám následujících pět bodů s informacemi, co je třeba mít na paměti a čemu věnovat pozornost.

1. Reálné výsledky

V první řadě se nedejte zlákat nereálnými sliby! Seriózní společnost garantuje reálné výsledky. Výkon motoru je při chiptuningu běžně zvýšen až o 30 procent. S tím jde ruku v ruce také snížení spotřeby paliva, které běžně dosahuje 15 procent.

2. Diagnostika řídicí jednotky

Kromě samotného zvýšení výkonu motoru je nepostradatelným úkonem diagnostika řídicí jednotky, která se provádí ještě před samotným chiptuningem, ale v ideálním případě i po jeho dokončení. Díky diagnostice řídicí jednotky lze snadno zkontrolovat, že zvýšení výkonu bylo provedeno bez sebemenších problémů.

3. Dynamický test

Zvýšení výkonu motoru se neobejde ani bez dalšího kroku, kterým je takzvaný dynamický test měření emisí. Výsledky tohoto testu majitele vozidla ujistí o tom, že ani se zvýšeným výkonem motoru jeho vozidlo odpovídá stanoveným emisním limitům.

4. Zálohování softwaru na CD

Komplexní chiptuningové služby se neobejdou ani bez zálohování původního softwaru na CD. Díky tomu je v budoucnosti vrátit řídicí jednotku do výchozí podoby, pokud to bude z nějakého důvodu nutné.

5. Záruka na úpravy

Důležitým ukazatelem, podle něhož můžete dobře posoudit kvalitu služeb poskytovaných daným chiptuningovým centrem, je bezesporu záruka na provedené úpravy. Ta by samozřejmě měla zahrnovat nejen softwarové změny, ale také zásahy do konstrukce vozidla, pokud k nim v nějakém případě přece jen dojde.

Zajímá vás například, jaké se vám nabízí možnosti ohledně chiptuning v Olomouci a na střední Moravě? Vzrůstající zájem o zvýšení výkonu motoru dává vzniknout novým centrům, takže ani v Olomouci chiptuningu nestojí nic v cestě!

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto, Tipy a triky se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Odehnal

Komentáře nejsou povoleny.