Deflektory – co to je a k čemu slouží?

V dnešním článku vám představíme deflektory, se kterými jste se již určitě setkali, ale možná nevíte, že se tak jmenují. Co to tedy je deflektor?

Deflektor je mezi lidmi často nazýván ofuk. Je to speciálně tvarovaný plast, který se přivře do okna (většinou se používá jen na okno u řidiče a spolujezdce). A proč se tam dává? Slouží k omezení průvanu (a s tím související tišší jízda). Můžete tak jezdit s pootevřenými okénky i ve vyšších rychlostech.

Je k dispozici deflektor i na vaše auto?

Deflektory jsou dostupné na všechny běžné značky aut (včetně dodávek a nákladních vozidel). Jelikož existuje velké množství různých modelů, tak si lze těžko představit univerzální deflektor. Na běžná vozidla typu Škoda Fabia či Octavia, Citroen DS3  deflektory seženete v každém motoristickém obchodě. Pokud máte ale jiné auto, pravděpodobně pro vás bude nejjednodušší koupit deflektory přes internet.

Kolik deflektory stojí?

Přesná částka samozřejmě záleží na výrobci deflektorů a typu vašeho auta. Nicméně pohybuje se v rozmezí 600 – 1500Kč.

Tip: Na hlučnost mají vliv i pneumatiky.

Mohu deflektory používat, i když mám klimatizaci?

Nedoporučujeme používat deflektory používat současně se zapnutou klimatizací. Pokud používáte klimatizaci, tak se deflektory dají využít na počáteční odvětrání teplého vzduchu a tím ulehčit klimatizaci. Rozhodně tedy nejde říct, že na auta s klimatizací již nejsou potřeba deflektory. Záleží na více okolnostech a vašich osobních preferencích.

Jak je náročná instalace deflektoru?

Deflektor je v podstatě jen speciálně vytvarovaný plast. Při instalaci není potřeba nic z auta demontovat ani nikam přišroubovávat. Deflektor stačí nasunout zespodu do okenního rámu. Drží dostatečně pevně, takže se nemusíte bát, že byste ho po cestě ztratili.