Zajít do autobazaru nebo raději vybírat z inzerátů na internetu?

zdroj: shutterstock.com

Chystáte-li si pořídit nového plechového miláčka, jistě řešíte dnes velmi aktuální otázku: „Mám si pořídit automobil skrze inzerci na internetu, nebo mám navštívit autosalon u nás ve městě?“. Ať už kupujete auto nové, nebo ojeté, odpověď je jednoduchá, nákup auta přes inzerci je výhodnější, vysvětlíme proč.

Výběr auta v autosalonu nebo autobazaru

Návštěva autosalonu nebo autobazaru má nespornou výhodu. Auto si můžete ihned osobně prohlédnout, vyzkoušet a případně porovnat s jinými nabízenými vozy. Kupujete-li auto nové, s největší pravděpodobností zamíříte do autosalonu konkrétní značky a z této nabídky si vybíráte. Pokud uvažujete o ojetém automobilu, zavítáte do autobazaru, kde je již nabídka značek širší, ovšem stále omezená vystavovací plochou autobazaru. Ne vždy bude vaše vysněné auto v prvním autobazaru, který navštívíte, je proto nutné obejít bazarů (nebo salonů) více. Tento způsob se pak stává časově náročný. Dostáváme se tedy k alternativě – udělat si předvýběr na internetu.

Výběr auta na online inzerci

Naopak výběr auta skrze online inzerci Vám osobní prohlídku a vyzkoušení neumožní, respektive neumožní ji ihned. Na internetu si vyhledáte auto inzerci a za pomoci filtrování si nastavíte konkrétní požadavky, které na nákup automobilu máte. Lze si jednoduše nastavit cenovou hladinu, značku vozidla, zda budete chtít jezdit na naftu nebo na benzín či zvolíte alternativní paliva.

Například inzertní server www.avizo.cz

Můžete samozřejmě filtrovat i konkrétní rok výroby nebo počet najetých kilometrů. Výsledkem auto inzerce budou vozidla, která nejlépe vyhovují Vašim požadavkům, a Vy si již budete moci vybírat „svého favorita“. Poté, co si z inzerce vyberete, následuje již zmíněná klasická osobní prohlídka vozu s tím rozdílem, že už polovinu informací máte a je tedy jen otázka, zda si se svým budoucím plechovým miláčkem budete rozumět.

Pomocí internetové inzerce si můžete udělat přehled nejen v České republice, ale i zahraničí. Mezi nejznámější zahraniční servery patří Mobile.de či autoscout24.de

Internetovou inzerci automobilů využívá stále více poptávajících a s tím vzrůstá i nabídka automobilů od autosalonů a autobazarů. Možnost porovnání ceny a technických parametrů vozidla online a výběr auta v klidu z domova výrazně ušetří Váš čas. Takže, už se těšíte na své nové auto?

Jak jste koupili vaše poslední auto? Koupili jste ho z autobazaru, od soukromé osoby nebo dáváte přednost novým vozidlům? Podělte se s námi v komentářích.

1 komentář u „Zajít do autobazaru nebo raději vybírat z inzerátů na internetu?

  • 10.10.2012 (10.22)
    Permalink

    V bazaru jsem kupoval auto jedinkrat v zivote a jeste ted si za to nadavam, jsou to vsechno akorat podvodnici, ktery se snazi maximalne vydelat

Komentáře nejsou povoleny.