Tipy na vánoční dárky pro automobilového nadšence

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Nákup vánočních dárků je každoroční náročnou operací v každé rodině. Obzvlášť, pokud chcete vybrat dárky tak, aby skutečně potěšily a zároveň se každý rok neopakovaly. Poněkud jednodušší je výběr dárků pro osoby, které mají nějakou zálibu. Takové lidi potěší cokoliv, co bude mít spojitost s jejich koníčkem. Máte mezi svými blízkými nadšence do automobilů? Poradíme vám, jaké dárky koupit, aby se jeho oči u vánočního stromečku rozsvítily nadšením.

Vybavení do interiéru vozu

Nadšenci do aut se příkladně starají o svůj vůz a udržují ho v perfektním stavu. Auto správně reprezentuje svého majitele nejen svým zevnějškem. Je třeba neustále vylepšovat i jeho interiér tak, aby se v něm řidič cítil dobře.

Interiér auta vylepší například nové potahy sedaček. Ty mohou překrýt nedostatky na původním potahu sedadel. Ale mohou obdarovaného potěšit i v případě, že původní sedadla ještě nejsou poničena. Jednoduše potěší mít interiér auta v novém stylu.

Vnitřek auta pozvednou také velurové rohože, které jsou vystaveny vysokému opotřebení a dokonale je vyčistit bývá mnohdy nadlidský úkol.

Doplňky a náhradní díly

Pokud zrovna nemáte žádný nápad, nikdy neuděláte chybu koupí nových stěračů. Ty jsou vystaveny velkému opotřebení a dobře jim nedělají ani nízké teploty, které tu panují polovinu roku. Většina automobilistů potřebuje vyměnit stěrače zhruba jednou za rok. Takže máte jistotu, že váš dárek nezůstane nevyužit.

Milovníci techniky ocení kameru do auta. Ta se ostatně také hodí každému, může sloužit i jako důkaz při šetření příčiny případné nehody.

Head up displej je přístroj, který zajistí bezpečnější jízdu. Přístroj řidiče upozorní zvukovým signálem, pokud překročí rychlost, kterou si předem nastavil. Během řízení proto není třeba otáčet zrak k tachometru. Tím si řidič zajistí koncentrovanější pozornost na jízdu a sledování dění na silnici.

Alkoholtester je rovněž univerzálním dárkem pro každého, kdo si občas rád pochutná na nějakém alkoholickém nápoji. Na vlastním testeru se může řidič před jízdou otestovat, zda již skutečně vyprchaly účinky požitého alkoholu po předešlé bouřlivé noci.

Autokosmetika

Ovšem hlavní vizitkou každého automobilového nadšence je perfektní vzhled jeho auta. Proto rozhodně neuděláte chybu, když budete vánoční dárky pro může vybírat v oddělení autokosmetiky. Nenápadně si zjistěte oblíbenou značku, kterou na svůj automobil řidič používá. Nebo prostě zkuste vybírat mezi nejkvalitnějšími dražšími výrobky, které by si váš blízký třeba sám nekoupil.

Vybírat můžete mezi autošampomy s účinným odmašťovacím efektem. Některé si poradí dokonce i se zbytky asfaltu či starého vosku. Nejdražší výrobky kombinují autošampon s odperlovacím prostředkem. Pro dokonalou čistotu auta je třeba použít také čistič na disky.

Dokonalý lesk dodají autu leštěnky a vosky, které nechybí ve výzbroji žádného milovníka auta. Nakupovat můžete i celé sady autokosmetiky v pěkném dárkovém balení.