Po dvou vždy s reflexní vestou

Bezpečnostní odborníci i média každoročně veřejnosti připomínají, jak je důležité být na silnicích včas viděn. A přesto se na řidiče z podzimní mlhy na poslední chvíli vynořují osoby v tmavých džínách a černé bundě bez jakéhokoliv reflexního prvku, pořád chodí mladí lidé v noci domů z koncertů či diskoték po silnicích bez chodníků často celí v černém. Stále znova zbytečně umírají na silnicích nejen chodci, ale i cyklisté a dokonce i motorkáři. Nebýt viděn v noci nebo za ztížené viditelnosti je naprosto zbytečné riziko, které nemusí podstupovat vůbec nikdo.

Pro změnu tohoto stavu není nutné vyměnit kompletně šatník, stačí mít v kapse nebo kabelce reflexní vestu a obléknout si ji ve chvíli, kdy opustíte osvětlené chodníky. Díky vestě se vaše viditelnost znásobí. Pomáhají i drobnější prvky, jako jsou reflexní přívěsky či pásky, ale reflexní vesta představuje ještě výraznější zviditelnění.   

U dospělých je sice nebezpečný pohyb na komunikacích bez reflexních vest těžko pochopitelný, je to však jejich vlastní volba. Za děti ale zodpovídají rodiče či zákonní zástupci a ti by měli zajistit, aby byly děti na silnicích vidět za jakýchkoli okolností. Každý rodič by se měl nejen postarat o dopravní výchovu svého potomka, ale také se ujistit, že právě jeho dítě nebude moci žádný řidič přehlédnout. Proto by všechny děti měly mít svou reflexní vestu.

Reflexní vesty pro děti se vyrábějí v různých velikostech, takže rodiče jistě najdou vhodný typ jak pro dítko, které se sotva naučilo chodit, tak pro předškoláky či školáky.  Možná někomu bude připadat vesta pro nejmenší děti zbytečná, vždyť se ještě při procházkách drží mámy či táty za ruku. To je sice pravda, ale aby se z rodinné vycházky nestala tragédie, mělo by vestu mít nejen dítě, ale i jeho rodiče. Investice ve výši pár desítek korun může totiž zachránit nejeden život.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Příslušenství se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Odehnal

Komentáře nejsou povoleny.