Digitální tachografy s rychlejším vyhodnocováním údajů

Potřebujete si zaznamenávat důležité údaje, například o rychlosti? V tomto případě se budete spoléhat na tachografy v digitálním provedení, které umí uložit potřebné údaje do paměti a vše objevíte též na čipové kartě řidiče.

Povinné tachografy pro vozidla

Bez tachografu se v dnešní době neobejdou vozy s hmotností od 3,5 tuny, ale zrovna tak užitkové N1 se soupravou, kde se celková váha přehoupne přes 3,5 t. Digitální tachografy se v porovnání s analogovými vyznačují rychlejším a čitelnějším vyhodnocováním získaných údajů. Měřidlo se umístí na tažný vůz, aby se následně kontrolovala doba řízení posádky. Tento způsob používání přinese úsporu času s archivováním papírových pásek. Digitální tachograf DTCO 3.0 patří ke spolehlivým špičkovým technologiím. Už od pohledu vypadá profesionálně a tvoří ho otestované a ověřené součásti. Využijete ho k zaznamenání doby odpočinku a řízení. Dále se zachytí otáčky motoru, rychlost a váha vozidel a další parametry. Jakmile se připojí k modulu, lze určit polohu auta. VDO Counter se postará o spočítání zbývajícího času pro řízení a pauz pro řidiče. Postará se o zaznamenání až čtyř dodatečných parametrů, které se dají aktivovat a deaktivovat řidičem.

Různé designy palubních přístrojů

V současné době si vyberete palubní přístroje VDO z mnoha druhů. Odlišují se od sebe průměry, rozsahy a kombinacemi rámečků. Existuje několik sérií, kde například objevíte provedení pro náročné podmínky. Vysoký rozsah provozních teplot se hodí do všech oborů v automobilovém průmyslu. K samozřejmostem patří maximální spolehlivost a čitelnost. U série Cockpit Vision vás ohromí speciální zvětšovací sklo určené ke snadné čitelnosti a podsvícení přístroje v několika barvách. U nových přístrojů počítejte s připojením ke sběrnici CAN SAE J1939, ale rovněž ke klasickému analogovému snímači.