Nejčastější chyby při výběru oblečení na motorku

Když máte správné oblečení na motorku, cítíte se komfortně. V případě nepříznivého počasí jste chráněni, stejně tak v případě pádu. Jaké chyby lidé nejčastěji při volbě oblečení dělají?

oblečení na motorku

Chrániče nepotřebuji 

Někteří lidé si stále myslí, že když dobře zacházejí s motorkou, kolize jim nehrozí. Bohužel, na silnicích či na okruhu nebýváme sami a nepříjemných situací s houstnoucím provozem jen přibývá. Chrániče na motorku by proto měly být naprostou samozřejmostí. 

Helma? Nezapínám

Opět stejný problém. Ještě stále existují lidé, kteří si helmu na hlavu nasazují pouze pro případnou kontrolu policie. Mnohdy si ji ani nezapnou. Právě zapnutím helmy ale teprve nastává její ochranná činnost. Kdo již pocítil sílu nárazu, nikdy si helmu neponechává odepnutou. 

Styl jízdy neřeším

Pro správný výběr oblečení na motorku byste vždy měli vědět, jaký stroj nejvíce využíváte a jaký styl jízdy je pro vás typický. Máte raději pohodové bublání motoru a víte, že do deště jen tak nevyjedete? Nebo jste cestovatel tělem i duší a už se těšíte, až se vydáte na delší cestu? Svému stylu jízdy byste měli vždy přizpůsobit i své oblečení a volit prvky tak, abyste byli chráněni i v nepříznivém počasí. 

Pohodlí? Něco přeci vydržím

Oblečení musí dobře sedět, to je základ bezpečné jízdy. Těžko se budete soustředit na řízení, když vás po celou dobu cesty budou tlačit rukavice. Zvolte správnou velikost a nebojte se zboží vyměnit, když vám nesedí. Pohodlí potřebujete za horka, větru i za otravného celodenního deště. Pořiďte si oblečení, které zvládne váš styl jízdy. 

Oblečení motorkáře dokáže ochránit nejen před rozmary počasí, ale také především před následky nárazu. Bezpečnost je vždy na prvním místě, proto si zvolte dostatek ochranných prvků a důsledně je využívejte. Oblečení musí skvěle padnout, stejně jako helma a boty.